ODKRIJTE SVET PREMIUM TELEVIZORJEV
Uživajte v neskončni kakovosti slike in zvoka. Naj vaš dom postane središče vrhunske zabave.
Uživajte v neskončni kakovosti slike in zvoka. Naj vaš dom postane središče vrhunske zabave.
OLED zaslon je sestavljen iz samosvetlečih slikovnih pik. To daje televizorju veliko prednost glede črnih nivojev in razmerja kontrasta.
Kadarkoli OLED TV prikaže črno sceno, se posamezne slikovne pike popolnoma izklopijo. Ker te slikovne pike v izklopljenem stanju ne oddajajo svetlobe, zaslon izgleda črn, kot da je televizor izklopljen. Črni nivoji ne morejo biti boljši od tega.
Imajo neskončna razmerja kontrasta iz istega razloga. Razmerje kontrasta je preprosto razlika med najsvetlejšimi in najtemnejšimi točkami na zaslonu. Ker so črni nivoji pri OLED TV 0 nits svetlosti in ker ne morete deliti ničesar z ničlo, ima neskončno razmerje kontrasta.
Vsak gledalec ne sedi neposredno pred televizorjem med gledanjem vsebine. Če gledate TV pod kotom, bi želeli zagotoviti, da vaša vizualna izkušnja ni prizadeta. Na srečo OLED TV-ji ponujajo neprekosljive kote gledanja v primerjavi z njihovimi tradicionalnimi LED kolegi.
Čeprav so QLED TV-ji v zadnjih letih izboljšali na tem področju, so OLED-ji še vedno na vrhu. Skoraj ni degradacije barve in svetlosti, tudi pri močnih kotih. Tako, ne glede na to, kje sedite v sobi, dobivate najboljšo možno kakovost slike.
Če ste športni navdušenec ali igralec iger, boste uživali v gledanju vsebin na OLED TV zaradi hitrih odzivnih časov slikovnih pik. Enostavno povedano, odzivni čas meri čas, ki ga slikovna pika potrebuje, da preklopi iz ene barve v drugo. To pomeni jasnejše slike med hitrimi prizori, kar je ključno pri igranju iger.
OLED zasloni imajo skoraj takojšen odzivni čas slikovnih pik v povprečju 0,2 ms. Te številke sramotijo konvencionalne LCD in QLED panele, ki imajo odzivni čas približno 3,5 ms. To je edinstveno za to tehnologijo zaslonov in glavni razlog, zakaj OLED-ji to dosežejo, je ta, da se slikovne pike vklopijo in izklopijo individualno.
OLED TV-ji so lahko zelo tanki, vendar je to odvisno od modela, ki ga izberete. Večina OLED TV-jev ima super tanek del panela z ohišjem strojne opreme, ki vsebuje zvočnike, procesor in druge povezave. Ker OLED-ji ne potrebujejo ločene osvetlitve ozadja, je sam panel debel le približno 2,5-3 mm.
Prva generacija OLED TV-jev je bila nedosegljiva za večino ljudi, ta trend pa se je nadaljeval nekaj let, dokler 4K TV-ji niso postali mainstream. Danes stanejo morda le malo več kot konkurenčni QLED in LED televizorji.
Mini LED televizorji uporabljajo tudi do več tisoče LED svetil, ki so do 75-krat manjše od navadnih svetil in s tem dosegajo številčenje več neodvisnih področij osvetlitve ozadja, kar omogoča bolj prefinjeno barvno predstavitev. Slika je bolj živahna in realistična, kar izboljša izkušnjo gledanja.
Zaradi sestave osvetlitve MiniLED televizorjev in števila segmentnih svetil dosegajo neverjetne jakosti svetilnosti s katero brez težav prikazujejo čitljivo in barvno polno sliko tudi pri močnejši ambientalni svetlobi. Tako so odlični tudi, če gledate vsebine čez dan.
Ker imajo Mini LED TV več majhnih področij osvetlitve ozadja, lahko izvajajo natančnejši lokalni nadzor osvetlitve ozadja, s čimer dosežejo višji lokalni kontrast in bolj izrazite podrobnosti.
Mini LED TV uporabljajo več razdeljenih osvetlitev ozadja, kar omogoča boljši nadzor nad svetlostjo in barvami različnih področij. Barvna reprodukcija je natančnejša, prikazuje več barv in omogoča bolj naravne prehode med barvami.
Mini LED TV lahko v temnih delih prikažejo globlje črne barve, hkrati pa ohranjajo svetlost v svetlih delih, kar doseže višji kontrast in naredi slike bolj živahne.
Mini LEDtelevizorji imaj pri večjih dimenzijah veliko nižje cene v primerjavi z večjimi dimenzijami OLED televizorjev, zaradi narave proizvodnje in s proizvodnjo povezanimi stroški.